news        mail   location

 
 

În timpul Săptămânii Pătimirilor ne reamintim și retrăim ultimele zile din viața Mântuitorului, cu întreaga lor tensiune și dramă lăuntrică. În această săptămână, fiecare zi are un înțeles și un mesaj foarte clar și adânc.

 

Părintele slujitor Arsulescu Sebastian de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, a susținut o cateheză, în care a vorbit copiilor despre semnificația fiecărei zile din Săptămâna Mare, dar și despre cum trebuie să se pregătească pentru slăvitul Praznic al Învierii Domnului nostru Iisus Hristos.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar