news        mail   location

 
 

Educația este un proces evolutiv și complex desfășurat pe parcursul mai multor etape și vizând o anume finalitate, care are în vedere formarea și dezvoltarea însușirilor intelectuale, morale și fizice ale copiilor și ale tineretului, ale oamenilor și ale societății. 

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul din cadrul Eparhiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activitate educațională, în care părintele slujitor Enache Nicolae de la parohia Izbășești, protoieria Costești, a susținut o cateheză pentru copiii de la Școala Tudor Vladimirescu din municipiul Pitești, iar în final le-a oferit daruri.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar