news        mail   location

 
 

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului,  a organizat o activitate didactică la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr,  în contextul declarării anului 2021,  ca ,,Anul omagial al pastorației românilor din afara României".

 

Preotul slujitor  Arsulescu Sebastian,  de la Parohia Rucărul de Jos, a mers în mijlocul elevilor clasei a IX a, unde în prezența doamnei profesor de religie Durdun Oana, a prezentat proiectul Concursului Național Catehetic  ,,Biserica -  familia românilor de pretutindeni" , oferind lămuriri cu privire la calendarul și modalitățile de participare și desfășurare a activităților din cadrul proiectului acestui concurs.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar