Smerenia este haina lui Dumnezeu cu care El S-a îmbrăcat atunci când a venit în lume. Să ne cucerim de smerenia Domnului cea negrăită și să-I aducem, împreună cu magii, darurile credinței și faptelor bune.

În Parohia Poienărei s-a desfășurat o activitate cultural – religioasă. Colindători de la parohia Bădești, coordonați de părintele Ciprian Necula, au vizitat obștea creștină a parohiei Poienărei, protoieria Curtea de Argeș, susținând un frumos concert de colinde.

Părintele slujitor Samoilă Claudiu a mulțumit ostenitorilor și le-a oferit daruri.