Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Cultural și Comunicații Media a organizat la parohia Sfinții Voievozi – Curtea de Argeș, o manifestare cu tema: Flori în inimi și pe veșminte, ediția a IX-a.

Preoții slujitori Arsene Nicolae și Palmeș Cristian Constantin, îmbrăcați în costume populare, au prezentat creștinilor expozițiile de icoane, dar și obiectele care se regăseau în gospodăriile tradiționale românești.

Activitatea își propune să promoveze și să păstreze tradițiile, obiceiurile, portul popular, în rândul credincioșilor, trezirea spiritului național în sufletul tinerei generații, încurajarea meseriilor românești: cusături pe muște, olărit, cioplitul în lemn, pictura pe sticlă.