Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic a fost oficiată în Catedrala Arhiepiscopală din municipiul Curtea de Argeș, slujba Vecerniei unită cu Litia și Acatistul Sfântului Neagoe Vodă Basarab, ocrotitorul și ctitorul sfântului locaș de rugăciune, de către părintele arhimandrit Caliopie Ichim, Starețul Mănăstirii Argeșului, dimpreună cu un sobor de preoți și diaconi.

Mâine, 26 septembrie 2020, programul liturgic va începe cu slujba utreniei, urmată de Sfânta Liturghie Arhierească.