news        mail   location

 
 
×

Notificare

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Acțiune de salvare noaptea trecută, pentru recuperarea a patru tineri care au coborât din Vârful Moldoveanu prin Muntele Roșu și au rămas blocați pe stâncile din Buduru Mic al Văii Rele! Echipa de prim răspuns din Nucșoara, a plecat la ora 23.45 la intervenție și a reușit să-i coboare în jurul orei 6.00 dimineața!
 

Cei patru tineri purtau treninguri și încălțări sport, în condițiile în care temperatura a scăzut, pe munte, până la 8 grade Celsius.

Salvamontiștii atrag atenția celor care doresc să se aventureze pe munte că trebuie să respecte regulile cu privire la: respectarea traseului marcat, echipament corespunzător, hrană și apă.

 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar