Mănăstirea argeșeană Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul din comuna Corbeni a trăit astăzi momente de mare încărcătură spirituală. În a doua zi de Crăciun,  credincioșii au avut bucuria de a-l primi în mijlocul lor pe Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Calinic.

Ierarhul Argeșean a oficiat Sfânta Liturghie, împreună cu un sobor de preoți și diaconi.

În cuvântul rostit cu această ocazie, Chiriarhul Eparhiei a îndemnat pe cei prezenți să caute permanent ajutorul Mântuitorului Iisus Hristos prin mijlocirea Maicii Domnului și a sfinților Săi.