news        mail   location

 
 

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, în ziua de 22 iulie 2021, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului împreună cu domnul publicist Radu Petrescu Muscel, organizează o Expoziție de fotografie, marcând 135 de ani de la nașterea Preotului Gheorghe I. Cotenescu.

 

Evenimentul va începe la ora 10.00 cu o slujbă de pomenire în cimitirul parohiei Stoenești, și va continua, începând cu ora 12.00 în sala de ședințe a Protoieriei din municipiul Câmpulung Muscel.

Intrarea este liberă!

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar