news        mail   location

 
 

În dorința de a acorda mai mult timp pentru pregătirea și înscrierea candidaților la Examenul de capacitate preoțească, sesiunea martie 2021, cu frățească dragoste, Vă facem cunoscut că s-a prelungit perioada de înscriere pentru acest examen important în slujirea clericală până la data de 31 martie 2021.

 

Data susținerii Examenului de capacitate preoțească va fi anunțată ulterior acestei date prin intermediul site-ului Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului și al Oficiilor Protopopești din cuprinsul Eparhiei.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar